Wycieczka wirtualna I Kamery

Ośrodek Narciarski Czorsztyn Ski

Turystyczne trasy rowerowe

Z tras maratonu rowerowego można korzystać nie tylko w trakcie Festiwalu JOY RIDE. Ścieżki dookoła Kluszkowiec zachęcają do zwiedzania okolicy na dwóch kółkach. Prezentujemy klika tras, które naszym zdaniem są godne odwiedzenia. Są to zarówno trasy bardzo łatwe, jak i te które wymagają doświadczenia i kondcyji.
Jeśli nie macie roweru górskiego - w Kluszkowcach czeka na Was WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW (rowery marki Corratec koło hotelu Pod Wulkanem).

Trasy maratonu w ramach festiwalu JOY RIDE - Maratony Górskie CYKLOKARPATY.PL


Więcej informacji o samych zawodach - tutaj.
STOPIEŃ TRUDNOŚCI DŁUGOŚĆ PRZEWYŻSZENIE LINK OPIS
ŚREDNIO TRUDNA ok. 26 km ok. 1 km https://www.endomondo.com/routes/509448588 Trasa startuje z Kluszkowiec, biegnie dookoła góry Wdżar polnymi drogami do sąsiednich wsi, następnie asfaltem przez wieś Krośnicę i Grywałd. Ostatni Kawałek od Grywałdu idzie w stronę Lubania, piąkną leśną drogą. W połowie góry można zjechać na dół lub spróbować swoich sił przy wyjeździe na szczyt.
TRUDNA ok. 55 km ok. 2 km https://www.endomondo.com/routes/509467595 Początek jak wyżej, następnie przez wieś Mizerna, Maniowy, Huba wjeżdża się w masyw Lubania i długą granią (czasem błotnistą) można wjechać na szczyt. Zjazd szlakiem w dół dostarcza wielu wrażeń i na pewno należy do tych z rodzaju niezapomnianych.
BARDZO TRUDNA ok. 88 km ok. 3 km https://www.endomondo.com/routes/509484796 Trasa zdecydowanie dla wariatów rowerowych, ale dzięki niej można zwiedzić najpiękniejsze miejsca w Gorcach. Jedzie się wzdłuż grani Turbacz - Lubań, parę razy wcinając się w masyw. Nogi będą długo pamiętać tą wycieczkę.

Trasy rowerowe oznakowane w okolicach Kluszkowiec:

STOPIEŃ TRUDNOŚCI DŁUGOŚĆ PRZEWYŻSZENIE LINK OPIS
BARDZO ŁATWA ok. 10 km ok. 100 m

http://www.traseo.pl/trasa/
waksmund-przelecz-knurowska-1

Ścieżka szutrowa nad rzeką Dunajec, Knurów - Waksmund. Łagodna trasa dla całej rodziny z możliwością zwiedzenia kościółka w Łopsznej.
BARDZO ŁATWA ok. 21 km ok. ? http://www.szlakwokoltatr.eu/        Ścieżka asfaltowa biegnąca od Nowego Targu na Słowację (część projektu Rowerem wokół Tatr) starym nasypem kolejowym, daje możliwość bezpiecznej jazdy z dziećmi po paskim terenie. największym atutem jest towarzysząca przez większość czasu panorama Tatr i widok na Babią Górę.
ŁATWA ok. 21 km ok. 500 m http://www.traseo.pl/
trasa/niedzica-zamek-szczawnica
Obowiązkowy punkt dla amatorów pięknych widoków i jazdy na rowerze, skupiająca najważniejsze atrakcje turystyczne regionu w jednej wycieczce. Droga Szczawnica - Niedzica pozwala na podziwanie Przełomu Dunajca, zwiedzenie uzdrowiska Szczawnica, Czerwonego Klasztoru, zamku w Niedzicy.

 


A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: artykul/artykul_index.php

Line Number: 9

" class="more_btn v2"> powrót